Dje është përuruar Autostrada Prishtinë-Shkup, e quajtur “Arbër Xhaferi”.

E për emrin e saj ka pasur reagime se si do të mund të emërohej dhe ndryshe.

Profesori ndërkombëtar, Enver Bytyçi, ka thënë se Autostrada Prishtinë-Shkup e ka merituar të mbajë emrin e shenjtores Nënë Tereza.

Ju pëlqen!

“Autostrada Prishtinë-Shkup meritonte emrin e shenjtores Nënë Tereza”, ka shkruar ai në Facebook./BS/Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress/

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.