George Floyd ka dalë pozitiv për koronavirus në një test të marrë pas vdekjes së tij, sipas raportit të ri të autopsisë së Qarkut Hennepin.

Shefi ekzaminues mjekësor, mjeku Andrew Baker tha se lloji i testit i kryer për obduksionin, i quajtur PCR, mund të tregojë një rezultat pozitiv, raporton CNN.

Si rezultat, tha Baker, “rezultati i autopsisë reflekton se ishte pozitivisht asimptomatik – do të thotë që virusi nuk luajti asnjë rol të njohur në vdekjen e Floydit dhe ai nuk ka gjasa të ketë qenë ngjitës.

Lexo po ashtu:  Ne do të udhëtojmë përsëri, por asgjë nuk do të jetë njësoj
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!