Shaban Murati, diplomati, kritiku, politologu e intelektuali më me nam në botën shqiptare, e thotë shkurt e shqip:

“Autogoli “special” i shtetit shqiptar

“Shqipëria e mirëpriti dhe e mbështeti krijimin e Gjykatës Speciale për Kosovën”- është deklaratë zyrtare e kohës e nivelit më të lartë në Tiranë.
Shqipëria në Asamblenë Parlamentare të Këshilli të Europës ka votuar pro raportit antishqiptar të Dik Martit mbi bazën e të cilit u ngrit Gjykata Speciale.
Nuk mund të ketë asnjë justifikim, sepse Gjyq Nurembergu pati vetëm për krerët e shtetit të mundur dhe jo për krerët e shtetit fitues.
Një faqe e errët, me një nga autogolat me të shëmtuar të shtetit, të parlamentit dhe të diplomacisë së Shqipërisë.”

Lexo po ashtu:  Opozita ruse bën thirrje për protesta kundër ‘luftës kriminale’ të Putinit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!