Studentët në kryeqytetin austriak Vjenë kanë filluar provat e një testi të ri të COVID-19 që pretendon të japë një rezultat në vetëm 10 minuta.

Më shumë se 3,000 studentë nga Universiteti i Vjenës morën pjesë.

Testi, i cili pretendon një normë saktësie 99%, u zhvillua në Gjermani dhe tani është provuar në një numër të madh njerëzish në Austri.

Ju pëlqen!

Nëse testi i shpejtë kthehet me një rezultat pozitiv, pacienti duhet të bëjë një test PCR për të konfirmuar rezultatin.(EN)

E . S 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.