Një person i ka shpëtuar një atentati të mundshëm këtë të hënë në fshatin Vukatan të Shkodrës, teksa dy persona kanë qëlluar në drejtim të tij e armë zjarri.

Personi në fjalë, i identifikuar me inicialet F.H, mësohet paraprakisht të jetë qëlluar me armë nga një burrë dhe një femër, e veshur me bluzë të bardhë.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton rrethanat.

Lexo po ashtu:  E RËNDË/ Sulm me armë ndaj Top Channel në mesnatë, humb jetën roja
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!