Chelsea ka rinovuar kontratën deri në vitin 2022 me mesfushorin Mario Pasalic, i cili u ble nga Hajduk Split në vitin 2014.

Sezonin e kaluar mesfushori luajti në huazim tek Atalanta dhe pas 30 qershorit duhej të kthehej në Londër. Ashtu ndodhi, por Chelsea i rinovoi kontratën dhe e dërgoi për një sezon të dytë në huazim, sërish tek Atalanta.

24-vjeçari kroat luajti në 33 ndeshje me zikaltrit në Serie A, 17 prej të cilave si titullar dhe arriti të shënojë 5 gola. 

Ju pëlqen!

Chelsea ka preferuar të lërë edhe një vit në huazim, duke qenë se merkato për ta do të jetë e bllokuar për dy sesionet e ardhshëm dhe kroati mund të iu duhet për sezonin e ardhshëm.

Lexo po ashtu:  PËRFAQËSUESJA/ Trajneri i Çekisë: Muriqi i pandalshëm, nuk dinim çfarë të bënim me të
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!