Fitore Alísdóttir

U kry – In Memoriam

Më fal që ke lindë në këtë vend…
Më fal që shkove shumë heret…
Më fal që s’ka drejtësi…
Më fal çka përjetove në rini…
Më fal që s’të kemi ma ne mesin tonë…
Më fal për krejt zemrat e thyme që i ke lanë…
Më fal që jemi tërbu, e sjemi ty mujtë ma me luftu…
Mfal që i qetë s’po mundesh me pushu…
Astrit, ti sot je me ne e ne jemi me ty.

Më fal të lutem për krejt çka të kanë ba…
Më fal…

Lexo po ashtu:  Të fshehtat e Beethoven-it që mbeten larg vëmendjes së njerëzve për shumë kohë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!