Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, reagon pas arrestimit nga SPAK të ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka.

Me tone të ashpra, ambasadorja Kim kujton edhe njëherë se askush nuk është mbi ligjin, ndërsa thekson në postimin e saj se “Mund të vraponi, por nuk mund t’i fshiheni më ligjit”.

“Veprimet e SPAK, sidomos këtë javë, tregojnë se askush nuk është mbi ligjin. Mund të vraponi por nuk mund t’i fshiheni më ligjit. Reforma në drejtësi po jep rezultate konkrete”, shkruan ambasadorja Kim.

Lexo po ashtu:  Pas shkarkimit të Dakës, presidentja Osmani emëron kryetarin e ri të KQZ-së
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!