Mustafi mund të qëndrojë në Arsenal. Vazhdimisht Shkodran Mustafi është lidhur me një largim të mundshëm nga Arsenali.

Por, me ardhjen e Mikel Artetës, gjërat kanë ndryshuar, për shkak gjithashtu edhe të punës së palodhshme të mbrojtësit shqiptar që ua ka treguar të kundërtën të gjithë atyre që dyshonin në aftësitë e tij. Sido që të jetë, edhe pse Arteta e do në ekip, ai tha se është në dorën e klubit.

“Është diçka që klubi duhet të zgjidhë, por ai e di mendimin tim”, tha Arteta.

Ju pëlqen!

“Jam shumë i lumtur me të siç mund ta shihni. Mënyra se si po luan, përkushtimi në gjithçka që po tentojmë të bëjmë, neveli i paraqitjeve në çdo 3 apo 4 ditë ndeshje, ai ka qenë shumë stabil”.

Lexo po ashtu:  Xhaka thyen heshtjen, kërkon falje për përplasjen me tifozët
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!