Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, në mëngjes ka pranuar në zyrat e saj një pako me 4000 dosje nga Gjykata Speciale.
Kryetari i kësaj organizate Hysni Gucati ka thënë se nuk e dinë përmbajtjen e tyre.

“Në ora 9 e 15 të mëngjesit ka ardhur një paketë në organizatë që nuk e dimë ka ardhur. Në këtë paketë janë 4000 dosje të Gjykatës Speciale. Çka jonë dhe çka ka nuk e dimë”, ka thënë ai.

Lexo po ashtu:  Qeveria Kurti/ Albin Kurti paralajmëron padi për gjenocid ndaj Serbisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!