Anësori i Manchester City, Leroy Sane, do t’i bashkohet gjigantit gjerman Bayern Munich, pasi këto dy klube ranë në ujdi për të për një shumë prej 60 milionë euro.

Kampioni gjerman do t’ia paguajë gjigantit anglez një shumë fillestare prej 49 milionë euro për përfaqësuesin gjerman, ndërsa 11 milionë euro të tjera në bazë të paraqitjeve të tij, transmeton Gazeta Express.

Po ashtu, City do t’i fitojë 10 për qind të parave nga shitja e tij e mundshme në të ardhmen. Sane, i cili kishte vetëm edhe një vjet kontratë me klubin nga Mançesteri, do të udhëtojë drejt Munihut në 24 orët e ardhshme, për të nënshkruar kontratë me Bayernin dhe nuk pritet të luajë më për City këtë sezon.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!