Gjykatësi Sali Berisha, i cili gjykon në Departamentin për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Pejë, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi në një postim në Facebook.

“Burime nga Policia e Kosovës, konfirmojnë për BetimipërDrejtësi se është arrestuar Gjykatësi Sali Berisha i cili gjykon në Departamentin për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Pejë.

Ju pëlqen!

Me urdhër të Prokurorit të PSRK të njëjtit i caktohet masa e paraburgimit prej 48 orëve, për dyshime për vepër penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare!

Lajmi konfirmohet edhe nga PSRK”, ka shkruar Miftaraj.

Lexo po ashtu:  Detajet, djali donte të vriste me gërshërë të ëmën, por godet në gjoks policin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!