Gjykatësi Sali Berisha, i cili gjykon në Departamentin për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Pejë, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi në një postim në Facebook.

“Burime nga Policia e Kosovës, konfirmojnë për BetimipërDrejtësi se është arrestuar Gjykatësi Sali Berisha i cili gjykon në Departamentin për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Pejë.

Ju pëlqen!

Me urdhër të Prokurorit të PSRK të njëjtit i caktohet masa e paraburgimit prej 48 orëve, për dyshime për vepër penale të keqpërdorimit të detyrës zyrtare!

Lajmi konfirmohet edhe nga PSRK”, ka shkruar Miftaraj.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!