Një aksion i fuqishem kundër kontrabandës është realizuar sot në bashkëpunim mes Inspektoratit të Policisë dhe Prokurorisë Speciale.

Deri tani janë arrestuar rreth 40 persona, në mesin e tyre dy doganier dhe të tjerët zyrtarë policorë. Këta dyshohen për veprën penale marrje ryshfeti.

Aksioni policorë është kryer në hyrjet kufitare Qafë Morinë e Qafë Prush.

Ju pëlqen!

 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!