Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, së bashku me Komandantin e FSK-së, Rrahman Rama dhe Sekretaren e Përgjithshme Rozafa Ukimera, vizituan kontingjentin e ri të automjeteve taktike HMMVW.

Këto automjete janë të radhitura në pistën e kazermës së FKS-së “Adem Jashari”, ndërsa FSK po vazhdon që t’i fuqizon kapacitetet e veta operacionale taktike, duke shtuar kapacitetet me pajisje të reja, të blera sipas buxhetit të planifikuar dhe Planit të Zhvillmit 10 vjeçar të FSK-së.

“Rritja e kapaciteteve me pajisje taktike po bëhet në harmoni me Planin Gjithëpërfshirës të Transformimit dhe ngritjeve të kapaciteteve të FSK-së për të kryer misionin e vet kushtetues.

Ju pëlqen!

Ngritja e kapaciteteve teknike të FSK-së dita-ditës tregon se ajo po ngritët sipas standardeve të NATO-s”, thuhet në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes.

Lexo po ashtu:  Kurti thotë se nuk do ta heqë taksën derisa të kenë qëndrim me LDK-në
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!