Arkivoli është simbol i paralajmërimit të fatkeqësisë dhe kërcënimit me vdekje. Pas asaj që i ndodhi heroit Qerim Kelmendi përdorimi i arkivolit në Parlamentin e Kosovës është jo vetëm mungesë e respektit dhe sensit ndaj viktimës dhe familjes së viktimës, të cilës vrasësit ia dogjën trupin dhe eshtrat për t’ia humbur gjurmët krimit, por edhe kërcënim me jetë ndaj Kryeministrit aktual.

Fytyra e shëmtuar e kësaj opozite analfabete po manifestohet edhe nëpërmjet shijes së keqe deri në Nirvana.

Kjo shije e keqe po elebrohet nëpërmjet urrejtjes afektive ndaj një politikani me karakter dhe biografii të pastër si loti.

Ju pëlqen!

Kushdo që po e mëson opozitën per tu sjellur me kaq arrogancë dhe mungesë të gatishmërisë për t’u penduar dhe reflektuar për dëmet që ia ka shkaktuar popullit dy dekada radhazi, ai është armiku i saj më i madh.

Po të mbaheshin nesër zgjedhjet e reja vë bast me secilin prej jush që kjo opozitë nuk do t’i merrte as gjysmën e votave që i ka marr në zgjedhjet e kaluara.

injorancës që po kundermon me kilometra.

Lirim Gashi

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!