Arkitekti Arbër Sadiki sonte në Rubikon ka thënë se hapësira se ku do të ndërtohet Xhamia e Madhe në Prishtinë është e gabuar.

‘’Parcella e ndarë nuk i bën mirë xhamisë dhe zonës. Xhamia e Madhe meriton hapësirë më të mirë ku mund të ndërtohen sheshe e nënshele. Ajo po futet në një skut. Nuk e ka lokacionin e duhur’’, ka thënë ai.

‘’Myftiu Tërnava ka insistu me marr atë parcellë. Ne spo i gjejmë vend asnjë ndërtese të rëndësishme. Do të jetë një ndërtesë që nuk do të mund të shijohet prej asnjë këndi të Prishtinës’’

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!