Arjen Robben ka njoftuar pensionimin nga futbolli profesional.

Ish-sulmuesi i Bayern Munichut, Real Madrid dhe Chelsea u largua nga gjigandët gjermanë në fund të sezonit të kaluar dhe ka vendosur të var këpucët e tij.

Ai fillimisht konsiderohej të kalonte në një ekip tjetër, por nuk arriti të gjejë një klub të ri dhe njoftoi se po largohet nga futbolli.

Ju pëlqen!

Robben filloi karrierën e tij në Groningen përpara se të transferohej në PSV, Chelsea, Real dhe Bayern.

Ai gjithashtu kishte 96 ndeshje për Holandën dhe luajti në finalen e Kupës së Botës 2010, ku humbi ndaj Spanjës.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.