Një zyrtar policor është sulmuar të premten nga ariu në fshatin Pecaj të Rugovës së Pejës.

Siç bëhet e ditur në raportin e Policisë së Kosovës, të premten rreth orës 13:40 një zyrtar policor është sulmuar nga një ari, për çfarë ka marrë tretman mjekësor.

“Zyrtari policor ka arrit ta shmang rrezikun e mëtejmë potencial duke ndërmarr veprimet e nevojshme në një situate të tillë”, thuhet në raport. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  MekuliPress: Nuk dorëzohet Kryeministri Kurti, Nesër seancë urgjente, nuk pranon referendumin serb në Kosovë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!