Menagjmenti i pyllit të arinjve në Prishtinë kanë ftuar një ekspert nga Kroacia që të jap fjalën e fundit në lidhje me ariun e famshëm të Prizrenit.

Është ftuar një ekspert kroat për t’u marrë me çështjen e ariut problematik në rajonin e Prizrenit, pasi për të njëjtën kafshë Agjencia Pyjore e Kosovës kërkuan që të vritej.

E kundër vrasjes së tij janë deklaruar edhe ekspert kosovar të gjuetisë dhe shoqëria civile.

Ju pëlqen!

Fjala e tij  pritet të jetë vendimtare sa i përket polemikave rreth çështjes se a duhet vrarë apo jo ariu i murrmë. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!