Këngëtari shqiptar, Arif Vladi, ka folur sot rreth debatit që ai është përfshirë për këngën që e ka interpretuar vetë “Marshin e UÇK-së”.

Ai ka mohuar zërat se është paguar për këtë këngë për çka ka folur Adelin Ismaili. “Vetëm një të dalë që ta vërtetojë se ka më ka dhënë pare për këtë këngë, do të ishte surprizë shumë e madhe për opinionin publik”, ka thënë Vladi.

Ai ka thënë se këto gjëra po i nxisin disa këngëtar që kanë një të kaluar jo shumë të lavdishme.

Ju pëlqen!

“Po tua bësh vetingut, disa kolegëve të mi në Kosovë, dalin bashkëpunëtor të regjimit të vjetër”, ka thënë Vladi që gjithë jetën, siç tha ai, më dëshirë i ka kënduar Kosovën.

Madje ia ka thënë se është në gjendje të ofrojë 10 mijë euro për ta ndihmuar realizimin e filmit për UÇK-në.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!