Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka thënë se 82 deputetë votuan për të rrëzuar qeverinë Kurti, por suksesi i tyre për ta rrëzuar atë, është turpi i tyre.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë ne do të fitojmë e Kosova do të bëhet dhe do të jemi bashkë në fitoret e reja, më të mëdha dhe më të fuqishme.

Postimi i saj i plotë:

Ju pëlqen!

Në rrugën e gjatë për të fituar betejën kundër krimit e korrupsionit, kundër kapjes së shtetit, 82 deputet dje votuan për të rrëzuar Qeverinë Kurti.

Por suksesi i tyre i djeshëm në rrëzimin e Qeverisë Kurti është turpi i tyre.

Sinergjia e njerëzve të mirë e të ndershëm por rritet gjithnjë e më shumë, ne do të fitojmë e Kosova do të bëhet.
Në fitoret e reja, edhe më të mëdha e edhe më të fuqishme, ne do të jemi bashkë, e dashuri, me ndershmëri.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.