Arba Kokalari që konsiderohet të jetë shqiptarja e parë që ka siguruar ulësen në Parlamentin Evropian, sapo ka njoftuar se tashmë edhe zyrtarisht është anëtare e Parlamentit Evropian, shkruan KultPlus.

Ajo ka falënderuar 10284 persona që tashmë e kanë votuar Arbën që të jetë pjesë e këtij institucioni të lartë.

Për zgjedhjen e Arba Kokalarit si anëtare e Parlamentit Evropian ka pasë reagime të shumta prej shqiptarëve, të cilët e kanë vlerësuar si arritje të madhe që tashmë edhe shqiptarët kanë një përfaqësuese në Parlamentin Evropian.

Ju pëlqen!

Alba Kokalari është anëtare e Parlamentit Evropian me përfaqësim të Suedisë. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!