Problemet e sigurisë mund ti jepnin aktorëve të këqij akses në komponentët e brendshëm të sistemit operativ.

Apple lançoi ditën e sotme përditësime për sistemet operativ mobile, tablet dhe desktop dhe sjellin përditësim sigurie zero-ditore.

Problemet e sigurisë mund ti jepnin aktorëve të këqij akses në komponentët e brendshëm të sistemit operativ.

Ju pëlqen!

Një prej tyre, CVE-2022-22675 prekte të tre sistemet operative dhe hakerët mund të ekzekutonin kod të dëmshëm me privilegje kerneli.

Problemi tjetër CVE-2022-22674 ndikonte vetëm macOS.

Përveç përditësimeve të sigurisë, iOS 15.4.1 në tek iPhone adreson një shqetësim të madh të përdoruesve ku bateria e iPhone shkarkohej më shpejtë sesa normalisht.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!