Të gjitha modelet e reja iPhone vinë me konektivitet 5G dhe ekrane OLED të cilët kanë ngjyra dhe kontrast më të mirë sesa ekranet LCD

Apple po planifikon një tjetër ndryshim madhor në linjën e iPhone që do të lançojë këtë vit, nëse raporti i fundit nga personaliteti i YouTube dhe zbuluesi Jon Prosser, rezulton të jetë i saktë.

Ashtu si raportimet e tjera, Prosser thotë se iPhone 12 vjen në katër variante të ndryshme: një version 5.4-inç me çmim 650 dollarë, një version 6.1-inç me çmim 750 dollarë, një tjetër version 6.1-inç me çmim 1,000 dollarë dhe një 6.7-inç me çmim prej 1,100 dollarë.

Ju pëlqen!

Modelet 650 dhe 750 dollarëshe si duket janë versione të reja të iPhone 11 dhe pritet të debutojnë me dy kamera në vend të modeleve të shtrenjta me tre kamera.

Ato më të shtrenjtat kanë një sistem kamerash të trefishtë me sensorë si Lidar të iPad Pro.

Të gjitha modelet e reja iPhone vinë me konektivitet 5G dhe ekrane OLED të cilët kanë ngjyra dhe kontrast më të mirë sesa ekranet LCD

Ky është lajm i madh sepse ekranet OLED gjenden vetëm tek modelet e shtrenjta si iPhone 11 Pro dhe Pro Max.

Së fundi nëse raporti provon të jetë i vërtetë, flagshipi i ardhshëm i Apple do të ishte më i lirë sesa iPhone 11 700 dollarë.

Zakonisht Apple prezanton modelet e reja të iPhone në Shtator por sipas disa informatave këtë vit disa prej tyre mund të dalin në treg me vonesë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!