Funksionaliteti është pritur prej kohësh dhe YouTube tha fillimisht se do të ofrohej vetëm për përdoruesit me pagesë Premium.

Nëse ende nuk keni opsionin “picture-in-picture” të YouTube në pajisjen tuaj Apple, së shpejti do të jetë i disponueshëm për të gjithë.

YouTube tha se PiP do të ofrohet në ditët në vijim për pajisjet që kanë versionin iOS 15. Si me çdo aplikacion tjetër që ofron PiP, përdoruesit mund të shohin një dritare video pluskuese në ekran ndërsa përdorin aplikacione të tjera.

Ju pëlqen!

Funksionaliteti është pritur prej kohësh dhe YouTube tha fillimisht se do të ofrohej vetëm për përdoruesit me pagesë Premium.

YouTube është ndër të fundit pas Disney+, Netflix, Twitch dhe të tjerë që kanë aktivizuar PiP.

Lexo po ashtu:  Kina mund ti vendosë sanksione Apple
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!