Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve akom po vazhdon numërimi i votave të mërgimtarëve shqiptarë. Në QNR janë pranuar 50036 vota nga mërgimtarët, ndërsa deri më tani janë hapur 31164 fletëvotime.

Ndërkaq, nga këto fletëvotime janë anuluar pa arguemente e pa dëshmi të plota e të pavarura 14200 vota.

Kujtojmë se rreth 43,500 pako me fletëvotime nga diaspora kanë arritur në Kosovë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!