Kampioni i botës i peshave të rënda Anthony Joshua është futur në vetë-izolim, menjëherë pasi mori lajmin për pozitivitetin me koronavirus të Princit Charles të Anglisë. Në 9 marsin e kaluar, në fakt, boksieri kishte marrë pjesë në një event në abacinë e Westminster ku ishin prezentë edhe Mbretëresha Elisabetta, pasuesi i fronit e Kryeministri Boris Johnson, përvec yjeve të tjerë të sportit e spektaklit.

“AJ është në shtëpi e ndjek me vëmendje të dhënat që i janë sugjeruar – ka bërë të ditur një zëdhënës i kampionit -. Eshtë në formë, është mirë e dëshiron ti dërgojë një falenderim të pafund të gjithë atyre që janë në vijën e parë të frontit të koronavirus”.

Ju pëlqen!

Joshua duhet të mbrojë titujt e tij të peshave të rënda IBF, ËBA e ËBO, të rifituara në dhjetor kundër Andy Ruiz Jr, kundër bullgarit Kubrat Pulev në Tottenham Hotspur Stadium në 20 qershorin e ardhshëm.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.