Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nuk kanë marrë “Po”-në për çeljen e negociatave për në BE.


Pas lajmit për mos hapjen e negociatave, agjensia Italiane e lajmeve Ansa ka shkruar se Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen.

Nga Shkupi ende nuk ka konfirmim zyrtar, por po shqyrtohen të gjitha opsionet

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!