Edhe Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka reaguar lidhur me sulmin e mbrëmshëm në Austri.

Kancelarja gjermane Angela Merkel i është përgjigjur lajmeve se sulmuesi i njohur ishte simpatizant i Shtetit Islamik, duke thënë se Terrorizmi Islamist është një “armik i përbashkët”, raporton Reuters.

Lexo po ashtu:  Vula e PD/ Lubonja: Vendimi i gjykatës ishte i pritshëm
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!