“Pas gjithë gjërave të pabesueshme që po ndodhin në Itali në këtë periudhë, nuk do më cudiste më edhe sikur Messi të mbërrijë tek Inter”. Tenori i famshëm Andrea Bocelli, tifoz i zjarrtë zikaltër, duke ndërhyrë në Instagram direct me Pierluigi Pardo, ëndërron ardhjen e kampionit argjentinas të Barcelonës.

“Optimizmi im është vënë në provë të vështirë në këtë moment, për vendin do të jenë kohë të vështira: kuptoj rrezikun, kujdesin e duhur, detyrimin, por kështu jemi në burgojse në shtëpi, ka kriminelë të lirë e ne të mbyllur, nuk është mirë – ka vazhduar Bocelli duke folur për vështirësinë e situatësqë lidhet me emergjencën koronavirus – Për këtë distancim social nuk do të doja që pas 9 mujash të mos lindin më fëmijë. E them si batutë me buzëqeshje në fytyrë, edhe pse mendimi im shkon pë rata që vuajnë, viktimat e ata që luftojnë cdo ditë me këtë virus”.

“Në këtë periudhë po luaj muzikë më shumë se zakonisht, ka patur moment me familjen që kemi luajtur së bashku, kemi kënduar e jemi zbavitur gjatë karantinës – përfundoi tenori – Do të jetë bukur të kthehem ta bëj me miqtë e mi si dikur, natyrisht pa maskë…”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!