Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka komentuar lidhur me rastin me deputetin Behgjet Pacolli.

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se sherri për votën e tij dhe për karantinimin e tij është budallallëk, pasi qeveria e patericës i ka nga Thaçi votat që ju duhen, përcjell Bota sot.

Andaj, ai ka thënë se duhet lejuar që të shkojë në Prishtinë sepse është simbolika më e bukur për atë që po ndërtohet.

Ju pëlqen!

Postimi i tij i plotë:

Ky sherri per voten e Behgjet Pacollit dhe per karantimimin e tij eshte budallaleku me i madh. Qeveria e paterices ka nga Thaçi aq shume vota sa do i duhen. Prandaj lereni Pacollin te zbarkoje me çarterin e tij edhe nga Tirana ne Prishtine, se kjo eshte simbolika me e bukur per ate qe po ndertohet.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.