Analisti nga Shqipëria, Andi Bushati, ka reaguar lidhur me deklaratat që ka bërë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, për Lëvizjen Vetëvendosje.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se për VV nuk ka çertifikatë më të mirë pastërtie dhe dinjtiteti, sesa sharjet dhe aludimet që mori nga autokrati i Tiranës, që masakron popullin e vet.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Ju pëlqen!

“Nuk ka çertifikatë me te mire pastertie dhe dinjiteti per Vetëvendosjen sesa sharjet dhe aludimet qe mori mbreme nga autokrati i Tiranes qe masakron popullin e tij.”

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!