Antonio Rudiger është sërish në radarin e Real Madridit, pasi gjigantët spanjollë konsiderojnë një lëvizje të mundshme për qendërmbrojtësin e Chelseat këtë verë.

Real Madridi e kishte monitoruar 29-vjeçarin prej muajsh, por ata nuk arritën t’i përmbushnin kërkesat e tij për paga të lartë, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë, agjenti i Rudiger ka ulur kërkesat për një marrëveshje dhe ai tani është shumë një objektiv transferimi për Real Madrid.

Ju pëlqen!

Carlo Ancelotti zhvilloi një takim me Florentino Perez të premten e kaluar për të kërkuar përforcime për një skuadër që ka performuar shkëlqyeshëm gjatë gjithë sezonit, por ka disa fusha përmirësimi.

Një nga lojtarët që ai ka kërkuar është mbrojtësi i Chelseat, kontrata e të cilit përfundon më 30 qershor dhe mund të jetë lojtari i parë që do të largohet në një eksod të mundshëm në Stamford Bridge këtë verë për shkak të problemeve të tyre financiare.

Ancelotti beson se ndërsa opsionet e tij në qendër të mbrojtjes janë të forta, ato mund të jenë edhe më të mira.

Lexo po ashtu:  La Liga synon rifillimin në 4 maj: Barcellona është kundër

Gjithashtu, ardhja e Rudiger mund të shohë që David Alaba të zhvendoset në krahun e majtë për të mbuluar Ferland Mendyn dhe Marcelon për shkak të lëndimeve të shumta.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!