Analfabeti më i keq është analfabeti politik.
Ai nuk dëgjon, nuk flet, nuk do t’ia dijë për ngjarjet politike.

Ai nuk e di se kostoja e jetës, çmimi i fasuleve,
i peshkut, i miellit, i qerasë, i këpucëve e i ilaçeve,varen nga vendimet politike.

Analfabeti politik është kaq gomar sa krekoset dhe e fryn gjoksin duke thënë se e urren politikën.

Ju pëlqen!

Nuk e di hajvani se nga injoranca e tij politike lind prostituta, fëmija i lënë rrugëve, grabitësi me thyerje,
lind më i keqi i të gjithë banditëve, që është politikani mashtrues, mafiozi i korruptuar, lakeu i sipërmarrjeve kombëtare e shumëkombëshe.

Lexo po ashtu:  Fillon nga sot, ky është vendimi i ri që hyn në fuqi në Gjermani
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!