Krenarë për karrierën e shqiptareve, edhe në ushtri dhe në trajnimet në Akademitë më prestigjoze siç është ajo e Akademisë Mbretërore. Ambasada Britanike në Tiranë na prezanton me Ana Allanin:

“Unë hapa siparin për të krijuar një vazhdimësi për pjesëmarrjen e grave shqiptare në Akademinë Mbretërore.

Edukimi nuk ka gjini dhe çdo individ duhet të përmbushë qëllimet e veta pavarësisht rrethanave. Çdo vajzë duhet të përpiqet të thyejë barrierat, të përballet me sfidat duke treguar vlerat që ka dhe jo të struket në paragjykimet e shoqërisë.” – Kapitene Ana Allani

Lexo po ashtu:  Gazetari dhe intelektuali i njohur, Rilind Gërvalla, zgjidhet drejtor i përgjithshëm i RTK-së
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!