Ish ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Islam Lauka ka treguar se në vitin 2009 (7 gusht) kryetari AAK-së, Ramush Haradinaj kishte bërë një marrëveshje me liderin e PD-së Sali Berishën.

Pas kësaj marrëveshje, Lauka tha se me 13 gusht Hashim Thaçi, atë kohë kryeministër i Kosovës, kishte takuar zëvendës ambasadorin amerikan në Kosovë.

“(Thaçi) i ankohet për Sali Berishën për qëndrim patrinalist, nacionalist ndaj Kosovës”, tha Lauka, në emisionin Click.

Ai tutje shtoi se këtë e kishte zbuluar Wikileaks. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Sipas Luakës, kjo marrëveshje e Haradinajt me Berishën “nuk i shkoi për shtat Thaçit dhe iu ankua një ambasade”, e motivi i kësaj ankese Lauka tha se ishin interesat e vetë Thaçit. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]