Kryeministri i vendit, Albin Kurti gjatë të enjtes ka priti në takim ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt me të cilin biseduan për masat që Qeveria e Kosovës i ka marrë në luftimin e pandemisë Covid-19.

Gjatë këtij takimi, Kurti dhe Heldt kanë rënë dakord për domosdoshmërinë e veprimit gjithëpërfshirës dhe proporcional në përputhje me kushtetutshmërinë dhe detyrimet ndërkombëtare.

Ambasadori gjerman, gjatë këtij takimi ka theksuar rëndësinë e vendosjes së mirëqenies së qytetarëve kosovarë në fokusin e të gjitha hapave të mëtutjeshëm dhe siguroi Kurtin për mbështetjen e pandërprerë të Gjermanisë për Kosovën dhe njerëzit.

Ju pëlqen!

Heldt vlerësoi përpjekjet e bashkërenduara të Qeverisë, shërbimit publik dhe veçanërisht sektorit të shëndetësisë, duke bashkëpunuar ngushtë me agjencitë përkatëse ndërkombëtare në terren.

Lexo po ashtu:  Zyrtarët amerikanë identifikojnë 3 fusha ku SHBA së shpejti do të ndërmarrë veprime për Ukrainën!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!