Ambasadori gjerman Christian Heldt në rrjetin twitter i ka reaguar ashpër Gazetës Express.

Ambasadori pretendon se Gazeta Express, respektivisht Gazeta e Berat Buzhalës, ka keqinterpretuar politikanët gjerman.

“Stafi i gazetës express ju lutem mos i keq citoni politikanët gjerman.
Ju thuani 3 politikanë gjerman kërkojnë formim të shpejt të qeverisë së re.
Ata në të vërtetë thonë: Që qeveria e re të formohet me besimin e qytetarëve!”, shkruan ambasadori.

Ju pëlqen!

E përfundon me një “hashtag” jo-lajmeve-te-rreme-ne-kohe-krizash.

E për fenomenin në fjalë, Gazeta MekuliPress, ka reaguar shpesh herë kundër mediave në tërësi që manipulojnë publikun, veçanërisht portalet që financiohen me mjete nga organizata të dyshimta.

 

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!