Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se pas përfundimit të procesit të numërimit të votave pret sa më shpejtë formimin e qeverisë së re.

Diplomati gjerman theksoi se përgjegjësia i takon politikës në të mirë të ardhmes së vendit.

“Ne mezi presim formimin e shpejtë të një qeverie të re dhe bashkëpunim të ngushtë për të vazhduar më tej. Qytetarët kanë dhënë mandatin, tani përgjegjësia i varet politikës në të mirë të së ardhmes së vendit. Mezi pres të rikthehemi në punë “- tha Heldt.

/MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike.
Loading...
[wpedon id=16879]