Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt ka ironizuar me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, duke thënë se gjermanët janë adhurues të maleve.

Bërnabiq ditë më parë bëri fyerje raciste ndaj politikanëve shqiptarë duke thënë se, “janë të ardhur nga malet”.

Në një postim në Twitter, Heldt ka shkruar, “gjermanët janë adhurues të maleve. Sapo dola prej malit, shihemi sërish”.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!