Ambasadori gjerman Kosovë, Christian Heldt, për mes profilit të tij në “Twiiter” i ka bërë thirrje John Hopkins University të regjistrojë edhe të dhënat e Kosovës në hartën për rastet me Corona Virus.

“I dashur ekip i Johns Hopkins, jam mjaft i mahnitur kur shoh përditësimet tuaja globale për Corona e që Kosova u rendit fillimisht me numra të vjetruar dhe më pas u zhduk plotësisht. Autoritetet këtu azhurnojnë rregullisht dhe japin info”, ka shkruar ai.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!