Ambasadori i Britanisë së Madhe në Sarajevë, Matthew Field, ka përgëzuar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Gëzohem që këtë festë të madhe do ta shënoj me miqtë – jam i gatshëm për bakllavë dhe ëmbëlsirat e tjera”, shkruan diplomati britanik në llogarinë e tij në Twitter.– Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!