Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka bërë homazhe sot me rastin e vdekjes së aktorit si dhe ish-deputetit Adem Mikullovci.

“Ne i bashkohemi të gjithë Kosovës në mbajtjen e zisë për humbjen e jetës së aktorit komik, politikanit Adem Mikullovci. Në kohë të vështira, artisti dhe humori i tij ngritën shpirtin e Kosovës”, thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Gjithashtu u theksua se kontributet e tij në kulturën, pavarësinë dhe karakterin e Kosovës do të lënë një trashëgimi të qëndrueshëm.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.