Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka bërë të ditur përmes llogarisë zyrtare të Ambasadës së SHBA-së në Twitter se Kosova do të marrë shtesë edhe 500 mijë dollar për të luftuar pandeminë.

Kosnett shkruan se ka lajme shumë të mira për Kosovën.

“Lajme shumë të mira: Kosova do të marrë edhe 500.000 dollarë shtesë nga Departamenti i Shtetit dhe USAID si ndihmë për të luftuar pandeminë. Së bashku ne mund të mposhtim COVID-19”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!