Shikoni se çfarë lajmi përcillet sot: “Shpresoj të takohemi nga afër së shpejti, por për momentin, pata kënaqësinë të takoja virtualisht kryetarët e bashkive të Tiranës, Korçës dhe Fierit dhe prefektin e Durrësit. Faleminderit që i mbani qytetarët të sigurt dhe të shëndetshëm duke zbatuar rigorozisht masat e distancimit social. Le të vazhdojmë me bashkim dhe disiplinë për të mposhtur COVID-19″.

Cili është kuptimi i një aktiviteti të tillë? Vërtet zonja Kim ka merak për qytetarët shqiptarë, apo SHBA ka nisur së fundmi diplomacincë ekonomike në një vend ku kanë munguar përherë investimet amerikane?

Mbetet për t’u parë se cili është synimi i një takimi të tillë, por ajo që mund të thuhet është se zakoni i bezdisshëm në kulm i pranisë së një ambasadori të huaj kudo dhe për çdo gjë, nuk po ndryshon. Edhe pse këshillat dhe dashurinë e shprehin pa hesap.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!