Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar në lidhje me vendimin e Qeverisë së Kosovës për heqjen e masave së reciprocitetit ndaj Serbisë.

Presidenti serb tha në reagimin e tij se revokimi i masave është vendim i mirë. “Unë besoj në forcën e ekonomisë serbe dhe kompanive tona se marrëdhënie të mira mund të vendosen midis serbëve dhe shqiptarëve dhe që të dy mund të kenë përfitime të mëdha”, tha Vuçiç këtë mëngjes për TV Prva,

Qeveria e Kosovës, e udhëhequr nga Avdullah Hoti ka marrë sot vendim për të hequr masat e reciprocitetit të vendosura nga Qeveria Hoti.

Lexo po ashtu:  LSDM-BDI, me marrëveshje për formimin e qeverisë së re, NUK DO TË KETË KRYEMINISTËR SHQIPTAR
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!