Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas verifikimit të listave për deputetë.

Ajo përmes një postimi në Facebok ka shkruar se kryetari i VV-së Albin Kurti, gëzon mbështetje shumë të madhe qytetare. Sipas saj “kjo mbështetje është e pakontestuar prandaj qytetarët me të drejtë janë të shqetësuar për tendencat e qëllimshme për largimin nga lista të Albinit”!

“Në shtetin e kapur, kështu ndodhë! Këto janë përpjekjet dhe shkelmat e fundit të atyre që e kapën shtetin dhe atyre që i shërbyen shtetit të kapur”, ka shkruar ajo.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.