Albulena Haxhiu vizitën e parë si Ministre e Drejtësisë e ka bërë në burgun e Prizrenit, aty ku vdiq aktivisti i VV’së, Astrit Dehari, në nëntor të 2016’s.

Haxhiu, pas vizitës, është zotuar se gjatë mandatit të saj do të ndihmohen institucionet për ta zbardhur rrethanat e vdekjes së Deharit.

Ajo ka thënë se do ta ndihmojë Prokurorinë Speciale me të gjitha kapacitetet për zbardhjen e vdekjes së Astrit Deharit.

Ju pëlqen!

Haxhiu është shprehur se në dikasterin që ajo drejton, do të punojë edhe në zbardhjen edhe të rasteve të vrasjeve të tjera politike

Lexo po ashtu:  Zvicra refuzon vaksinën AstraZeneca
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!