Festivali i Këngës në RTSH ka përfunduar natën finale me shpalljen e këngës fituese, që dhe do të përfaqësojë Shqipërinë dhe gjithë shqiptarët në Eurovision.

Është këngëtarja shqiptare Albina me familjen e sajë Kelmendi nga Peja që me këngën ‘Duje’ rrëmbeu fitoren e këtij festivali.

Festivali i këngës në RTSH përgjatë këtyre tre netëve erdhi me përlot befasira dhe këngë e interpretime mjaft të bukura.

Ju pëlqen!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!