Albin Kurti, 43, newly elected prime minister of Kosovo waves after new government was elected in capital Pristina on Monday, Feb. 3, 2020. Kosovo's parliament convened on Monday to vote in a new prime minister after four months of talks between the country's two main parties. (AP Photo/Visar Kryeziu)

Kryeministri i Kosovës, ka postuar një video në llogarinë e tij personale në Facebook, ku ka uruar qytetarët e Kosovës për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Urime 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës!

Urime 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës!

Slået op af Albin Kurti i Mandag den 17. februar 2020

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!